Przekształceniafirm

Przekształcenia jednoosobowych firm w spółki, czyli zmiana formy prawnej w dwóch lub trzech krokach od JDG, przez spółkę z o.o. do spółki komandytowej sp. z o.o. lub inne relacje.

Decyzja o przekształceniu firmy jest jedną z ważniejszych decyzji podejmowanych w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej. Jest kilka momentów, które determinują przedsiębiorcę do zmian formy prowadzonego dotychczas biznesu, a wśród nich: istotny rozwój firmy i zatrudnienie dużej liczby pracowników, znana i wartościowa marka, jaką stworzyła firma, chęć zabezpieczenia rodziny na wypadek różnych sytuacji życiowych lub też chęć przekazania prowadzenia firmy innej osobie lub potrzeba doinwestowania firmy przez nowego inwestora.Jak odbywa się proces przekształcenia firmy?

Image
Analizujemy obecną sytuację oraz czynniki determinujące przedsiębiorcę do zmian formalno - prawnych.
W gronie naszych ekspertów jest:
notariusz, adwokat, biegły rewident oraz doradca podatkowy.
Razem doradzamy jaką formę przedsiębiorstwo powinno wybrać a także jakie kroki podjąć, aby tą formę wdrożyć.
Image
Image
Uczestniczymy we wszystkich krokach przekształcenia poprzez udział
w spotkaniach z prawnikami, przygotowywanie dokumentów do KRS,
a także sporządzanie wszystkich sprawozdań finansowych.

Kim jestem?

Nazywam się Monika Czubak i jestem ekspertem ds. finansowo-prawnych.

Jak to zwykle bywa, to potrzeba innej osoby zdeterminowała mnie do podniesienia swoich kwalifikacji i podjęcia się nowego wyzwania. Skutecznie, w zespole prawno - podatkowym, przeprowadziłam Klienta przez trójstopniowy, długotrwały i pracochłonny proces zmiany formy prawnej z firmy jednoosobowej, przez spółkę z o.o. do komandytowej spółki z o.o. dzięki czemu osiągnął więcej korzyści dla swojego biznesu zachowując przy tym swój czas i spokój. Zdobyte doświadczenie skrupulatnie wykorzystuję w doradztwie dla kolejnych firm aby wzmocnić ich pozycję na rynku i zapewnić najlepsze, bezpieczne warunki na przyszłość.

Chcesz wiedzieć więcej?

Skorzystaj z formularza kontaktowego: